7 Energetických bran

Co je čakra

ČAKRA – v překladu ze sanskrtu znamená kolo, nebo disk.

Představuje energetické centrum, kterým proudí naše životní energie, udržuje nás zdravou a živou bytostí a bez které nemůžeme existovat.

VÝZNAM ČAKER V TĚLE

Porozumět energetickému, čili čakrovému systému našeho těla je důležité pro zvládání různých nástrah, překážek a stagnace v našem životě.

Čakry by měly být otevřené, ve vzájemném souladu a harmonické, aby energie mohla volně proudit. Abychom byli lépe propojeni sami se sebou, se svým tělem, myslí a duší, ale i s energií Matky Země a Vesmíru.

Špatná funkce čakry, nebo její blokace negativně ovlivňuje naše fyzické i psychické zdraví. V našem životě to může být vyjádřeno například tím, že máme problém se sebevyjádřením v tomto světě, se vztahy, s penězi, s únavou, můžeme cítit celkovou životní nespokojenost, nebo přešlapovat na jednom místě a neschopnost se pohnout.

Na stav čaker vplývají naše emoce, myšlenky, životní postoje. K blokaci čaker nejčastěji dochází vlivem strachu, stresu, napětí, bolestí a negativními vlivy prostředí, ve kterém se pohybujeme.

Při práci s jednotlivými čakrami zpracováváme i staré bolesti a traumata.

Čištění a harmonizace čaker nám pomáhá posílit fyzickou, dušení a emoční rovnováhu, která se pak manifestuje v našem životě dobrým zdravím, hojnosti a spokojenosti. Odráží se to v naší sebelásce a zdravém sebevědomí, v harmonických vztazích, máme radost ze života, jsme schopni plnit si své sny, cíle.

V lidském těle je desítek tisíc čaker. My se budeme věnovat 7 hlavním čakrám, které tvoří hlavní osu vedoucí od spodní části páteře až na temeno hlavy.

Každá čakra je spojená s:

 • konkrétními orgány našeho těla
 • tématy, kterými si v životě procházíme
 • barvou
 • afirmací

Práce s čakrami nás vede ke změně toho, s čím nejsme v životě spokojení a to skrze poznání – zkušeností – až ke spokojenému životu.

7 ZÁKLADNÍCH ČAKER

První čakra: Muladhára

Je čakra stability, bezpečnosti a našich kořenů. Když je čakra otevřená, cítíme se bezpečně, dává nám sílu se prosadit a vytrvat. Jsme v hlubokém spojení se Zemí a v přijetí sama sebe.

Druhá čakra: Svádhišthána

Je to centrum původních emocí, sexuální energie a tvořivých sil a vztahů. Otevřená čakra nám přináší potěšení, uvolnění, přizpůsobivost, vitalitu.

Třetí čakra: Manipúra

Je to zdroj naší osobní moci. Aktivace této čakry nám pomáhá propojit záměr a energii tak, abychom měli vůli dokončovat začaté věci.

Čtvrtá čakra: Anáhata

Je to centrum lásky, cítění, empatie. Je uprostřed mezi čakrami a propojuje spodní čakry hmoty a vrchní čakry ducha. Je to most mezi naším tělem a myslí, čili mezi emocemi a duchem.

Pátá čakra: Višudhí

Nachází se v oblasti krku. Je centrem našeho sebe-projevení a vyjádření se v tomto světě, komunikace a harmonie s prostředím, ve kterém žijeme.

Šestá čakra: Ádžňa

Nachází se mezi obočím. Také se jí říká třetí oko. Je centrem naší intuice.

Sedmá čakra: Sáhasrára

Nachází se na temeni hlavy. Je to čakra duchovního spojení s naším Vyšším Já a poznáním pravdy.

PROČ HARMONIZOVAT ČAKRY

Současná doba je plná různých stresových situací, které často způsobují psychickou nerovnováhu a tím ovlivňují i fyzické zdraví. Práce s čakrami a jejich harmonizace představuje vědomou péči sama o sebe, cestu k nalezení rovnováhy těla, mysli a duše a převzetí odpovědnosti za své zdraví.

Každá další část této série bude určena jednotlivým čakrám, kde si řekneme:

 • základní informace o každé čakře
 • jaké jsou projevy zablokované čakry
 • jaké jsou projevy harmonické čakry
 • čím můžeme podpořit práci s čakrami

Osvoboďte se od minulých bolestí, uvolněte zablokovanou energií a nechte do svého života proudit zdraví – harmonii – radost.

Poznámka: Toto je 1. článek v řadě. Pokud jste se zatím nezaregistrovali k odebírání této série, můžete tak učinit zde<< Zůstaňte naladění a v kontaktu sami se sebou skrze 7 základních čaker a jejich harmonizaci.

_________________________________________________________________
 

Jste připravení vědomě pracovat se svými čakrami a dovolit energii volně proudit a harmonizovat svůj život? Využijte možnosti online programu 7 Energetických bran, který vás touto cestou provede.

Anna Bartošová
Autorka Akademie života

S láskou a úctou

Anna Bartošová 

Lektorka a autorka Akademie života:

Pomáhám ženám vědomě pečovat o sebe a své zdraví. Věřím v celostní přístup k uzdravování, a věnuji se proto tělu, mysli i duši.

Jeďte se mnou na vlně

Každý týden posílám emailem zajímavosti ze svého projektu Akademie života, vědomé péče o sebe sama, která nás učí mít se ráda a s láskou o sebe pečovat. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i Vy vpustit do svého života radost a nadšení.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Jeďte se mnou na vlně

  Každý týden posílám emailem zajímavosti v rámci mého projektu Akademie života z oblasti vědomé péče sama o sebe, které nás učí mít se ráda a s láskou o sebe pečovat. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i Vy vpustit do svého života radost, nadšení, zdraví a hojnost.

  Stisknutím tlačítka "chci se přidat", souhlasíte s tím, že vám budu posílat jen emaily se zajímavým obsahem v rámci mého projektu Akademie života. Pro získání ještě potvrďte ověření emailu, které je vám odesláno do emailové schránky. Na emaily se můžete těšit několikrát týdně. Pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, ráda dám o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít informační emaily dále dostávat, kdykoli se můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Více o mých zásadách zpracování osobních údajů zde
 • Nejnovější příspěvky
 • Kategorie