Súfijské cvičení
4 směry

 [Aktivní pohyb 30 minut, meditace 3 minuty]

Je založené na súfijské tradici tance a súfijské filosofii staré stovky let. Súfijci milují život a prožívají naplno každý okamžik.

Oslavují život i smrt, protože vše je přirozené a je součástí jednoho celku.

Súfijské cvičení je meditace pohybem. Je to jednoduchá forma pohybu, vhodná pro muže i ženy všech věkových kategorií. S využitím uvědomělého dýchání povzbudí a harmonizuje náš energetický systém. Pomáhá uvolnit vnitřní napětí a dovoluje energii srdce volně proudit.

Cvičí se ve stoje s doprovodem hudby na HEART CHAKRA MEDITATION, vytvořené německým autorem, který po pobytu v indickém ašrámu přijal jméno KARUNESH.

Jak je patrné z názvu, jedná se o meditaci na srdeční čakru, která nás uklidňuje, osvěžuje a povzbuzuje ke zvýšené činnosti srdečního centra. Srdeční čakra (4.čakra) vytváří střed systému čaker. V ní se spojují tři spodní fyzicko-emoční centra se třemi horními duchovními.

Srdeční čakra vyzařuje a zároveň se aktivuje odstíny zelené barvy, které nabízí v široké škále příroda, a stejně tak odstíny růžové barvy.

Když je srdeční čakra otevřená, všechny energie mohou volně proudit. Nemáme žádné vnitřní blokády, cítíme se spokojeni sami se sebou a se všemi ostatními bytostmi vesmíru. Vyzařujeme teplo, uspokojení, srdečnost a lásku. Pokud pociťujeme vnitřní bloky, budeme se cítit oslabeni, snadno zranitelní s tendencí uzavřít se, protože náš strach je obnažen.

Samotné cvičení má čtyři fáze, každá je v délce 7 minut.

Pohyby směřují na všechny čtyři světové strany – sever, jih, východ a západ – a sjednocují tak čtyři elementy – země, vody, ohně a vzduchu. Poslední čtvrtá fáze cvičení propojuje všechny pohyby do kruhu, což připomíná súfijský tanec, který je založen na neustálém otáčení, symbolickém pro pohyb zeměkoule. Súfijci věří, že nepřetržité otáčení posiluje soustředění a pomáhá jim zbavit se svého ega.

Cvičení provádíme v klidném prostředí, kde nebudeme rušeni. Cvičíme bez karimatek, nejlépe naboso.

Základní pokyny pro cvičení:

Stoj, obě ruce přiložíme na srdeční čakru (střed prsou) a zaposloucháme se do rytmu hudby. Přejdeme do upažení, připažením nabíráme energii. Pak dáme jednu ruku na srdce – bereme si energii pro sebe – a druhou ruku před sebe – dáváme druhým, celému světu – stejná noha přitom vykročí vpřed. Střídáme ruce, nohy a směr pohybu postupně na čtyři světové strany. Napřed vpřed (sever) pravou a levou, potom vpravo a vlevo (východ a západ), potom dozadu (jih) pravou a levou a nakonec ve čtvrté fázi spojíme všechny směry do kruhu.

Cvičíme lehce a elegantně v rytmu hudby.

Po dokončení všech čtyř fází si v klidu lehněte, nechte v sobě doznít pocity ze cvičení.

Tato část je doplněná krátkou řízenou meditací, kterou vás povedu.

Soubory ke stažení:


 

Srdeční čakra
je jedna ze 7 hlavních čaker našeho energetického systému.

A jak souvisí s emocemi?  


Na stav čaker mají velký vliv právě naše emoce, které prožíváme v každodenních situacích.

Pro harmonizaci čaker je proto velmi důležité naučit se pracovat s emocemi a naším emočním nastavením a naladěním. 

Jestli chcete vědět teď hned, jak pracovat s emocemi, jak během chvilky zlepšit nepříjemný emoční stav a cítit se dobře, připravila jsem pro vás TAHÁK NA EMOCE, 7 krokový postup, jak na to.

Dostanete ho v balíčku spolu s mapou čaker, kde je vyznačeno 7 základních čaker, jejich témata, afirmace a vibrační slabiky.

 

Pro práci s našimi myšlenkami najdete v balíčku video, jak pracovat se svým vnitřním kritikem, pokud se vám hlavou honí myšlenky typu, že něco nedokážete, že to nezvládnete, že na to nemáte, že to určitě dopadne špatně, tak proč to vůbec zkoušet, atd. 

 

Meditačně si projdete svůj energetický systém. V meditaci Cesta čakrami máte možnost si nacítit, v jakém stavu jsou Vaše jednotlivé čakry.

 

A nesmírně důležité – správné dýchání – najdete v dalším videu v tomto balíčku. 


V balíčku najdete:

  • TAHÁK NA EMOCE - 7 krokový postup, jak zvládnout nepříjemné emoce - jak postupovat, když máme strach, smutek, vztek, negativní emoce, které mají velký vliv na stav našich čaker, celého energetického systému a projevují se v tom, jak se cítíme a co děláme. 
  • Mapu 7 hlavních čaker – je to nákres všech 7 hlavních čaker s uvedením jejich hlavních témat, afirmací a vibrační slabiky
  • Cesta čakrami - meditace, která Vás provede celým energetickým systémem a máte tak možnost si nacítit, v jakém stavu jsou Vaše jednotlivé čakry
  • Video - jak pracovat se svým vnitřním kritikem, pokud vás přepadají myšlenky typu, že nic nezvládnete, nebo že všechno vždy zkazíte. 
  • Video - jak na správné brániční dýchání, 2 typy - dýchání do "balonu" a dýchání do "čtverce" 

Stojí to za vyzkoušení, co myslíte? Jestli se zajímáte o to čakry a o to, co všechno má vliv na jejich stav, tak myslím, že určitě ano. 

Skvělá zpráva je, že Vy NYNÍ tento balíček můžete mít místo Kč 280,-/ EUR 10,-

 SE SLEVOU AŽ 90 %

JEN ZA KČ 78,-/ EUR 3,-