Můžeš experimentovat

Obecně se dá říci, že jsi docela spokojená, i když určitě se najdou věci, které bys uvítala, kdyby byly jinak, včetně tvých denních rutinních činností.

Buď máš teď období, kdy na pomyslné životní sinusoidě jsi dole a zrovna se nějak nedaří, nebo se přihodilo něco nepříjemného, o co v dnešní době není nouze a co ti zkazilo náladu. Možná až tohle pomine a ty se dostaneš opět nahoru, uvědomíš si, že máš dobrou práci a bude fajn v ní pokračovat dále.

Je ale dobré propojit se sama se sebou a vnímat své pocity a nálady.

Pokud by tento stav, ve kterém se necítíš úplně dobře, nemáš pocit seberealizace, nebo máš pocit, že nejsou úplně využity tvé dary a talenty, čili tvé silné stránky trval delší dobu, pak je určitě čas na to se poohlédnou po jiné práci a nemrhat svým časem a energií.

Zřejmě si uvědomuješ, že máš navíc, že se nespokojíš s průměrem, ale je možné, že tě něco drží zpátky, že neumíš, nebo se bojíš vykročít více ze své komfortní zony. 

 

DOPORUČENÍ:

Udělej si toto cvičení, které ti může pomoct při rozhodování: 

Vezmi si papír a udělej si 2 kolonky vedle sebe:

  • do jedné kolonky napiš plusy své práce
  • do druhé kolonky uveď mínusy své práce

Pak je dobré toto porovnat se svými životními hodnotami, zda ti je ta práce, kterou teď děláš, naplňuje, či nikoliv. 

Hodně bolesti v životě totiž prožíváme právě proto, že v reálnem životě nežijeme naše vnitřní hodnoty, které máme v sobě nastavené. 

Velice důležité je také si uvědomit, zda té práci, kterou děláš, se věnuješ proto, že to chceš ty sama, anebo je to proto, že jsi se chtěla někomu zavděčit, nebo plnit sny a přání někoho jiného, nejčastěji svých rodičů. Jsou to tvé sny a přání, které si tou prací plníš?  

Také rozhodně doporučuji pracovat se svými strachy, obavy a přesvědčeními, které nás mohou limitovat a držet spíše v té nižší hladině životní sinusoidy.

A podívet se i na svá očekávání, která máme. Jak dalece očekáváme, že nám život něco přinese, něco se stane, někdo nás objeví a očekáváme akce spíše zvenčí.

 

Změna ale přichází zevnitř z nás, pracuj na tom:

  • v jakém světě chceš žít
  • jaké lidi chceš mít kolem sebe
  • jakou práci chceš dělat
  • kolik peněz chceš vydělávat

a neboj se vykročit tomu vstříc.

Pokud nevíš, jak konkrétně nastartovat změnu u sebe, nebo jestli budeš ráda a přivítáš pomoc a podporu, 

 zamluv si nezávaznou 20 min. konzultaci zdarma.

Projdeme tvou situaci, ve které se nacházíš a navrhnu ti její řešení, se kterým ti buď budu umět pomoct já sama, anebo ti doporučím vhodnějšího průvodce. 

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů