Vzorec pro výpočet vhodného pitného režimu

Pijete dostatečně? Pitný režim a lymfatický systém.

Když se ptám klientů při manuální lymfodrenáží, jaký mají pitný režim, často slyším, že moc nepijí, protože nemají žízeň, anebo pijí tzv. „nasilu“, protože vědí, že by měli pít. Na pocit žízně se ale nemůžeme spoléhat a to zejména s narůstajícím věkem a při nemoci. Pocit žízně rovněž chybí v případě, když tělo zadržuje vodu, a to z důvodu nedostatečně fungujícího lymfatického systému.

Na druhou stranu rovněž není vhodné pro organizmus nadměrné pití, které zatěžuje funkci ledvin.  

Obecný vzorec pro výpočet pitného režimu:

váha (kg) x 0,035 = denní potřeba tekutin (v litrech)

+ za každých 11 kg nadváhy si připočtěte 0,25 litru

+ za jeden šálek kávy si připočtěte 0,3 litru

Pitný režim je velmi individuální a je ovlivněn mnoha faktory, např. tělesnou hmotností, výškou, fyzickou námahou, vnější teplotou, aktuálním zdravotním stavem, správnou funkcí ledvin ap. Pitný režim, odpovídající potřebám našeho organizmu, je velice důležitý pro správné fungování lymfatického systému, který přímo ovlivňuje stav naší imunity, pomáhá efektivně hubnout, čistí organizmus a odstraňuje únavu. Kvalita a konzistence lymfy je přímo závislá právě na pitném režimu. Nedostatečný pitný režim má za následek hustou lymfu, která cirkuluje pomaleji a lymfatický systém tak pracuje hůře a nedostatečně.

Co je lymfatický systém a jak ho můžete podpořit, aby správně plnil svoji funkci a pomáhal tak vašemu organizmu fungovat bez únavy, lépe se zbavovat různých zdravotních problémů, přispět k detoxikaci a podpoře hubnutí se můžete dočíst v ebooku, který si ZDARMA stáhněte zde: 

Zdarma stáhnout eBook

Manuální lymfatické masáže + Access Bars

Anna Bartošová
Autorka Akademie života

S láskou a úctou

Anna Bartošová 

Lektorka a autorka Akademie života:

Pomáhám ženám vědomě pečovat o sebe a své zdraví. Věřím v celostní přístup k uzdravování, a věnuji se proto tělu, mysli i duši.

Jeďte se mnou na vlně

Každý týden posílám emailem zajímavosti ze svého projektu Akademie života, vědomé péče o sebe sama, která nás učí mít se ráda a s láskou o sebe pečovat. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i Vy vpustit do svého života radost a nadšení.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Jeďte se mnou na vlně

    Každý týden posílám emailem zajímavosti v rámci mého projektu Akademie života z oblasti vědomé péče sama o sebe, které nás učí mít se ráda a s láskou o sebe pečovat. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i Vy vpustit do svého života radost, nadšení, zdraví a hojnost.

    Stisknutím tlačítka "chci se přidat", souhlasíte s tím, že vám budu posílat jen emaily se zajímavým obsahem v rámci mého projektu Akademie života. Pro získání ještě potvrďte ověření emailu, které je vám odesláno do emailové schránky. Na emaily se můžete těšit několikrát týdně. Pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, ráda dám o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít informační emaily dále dostávat, kdykoli se můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Více o mých zásadách zpracování osobních údajů zde
  • Nejnovější příspěvky
  • Kategorie